Batman'da polis ve bekçilerden 15 yaşındaki çocuğa işkence!

15 yaşlarında olduğu belirtilen çocuk, bekçiler ve polisler tarafından parkın içinde yere yatırılıp, tekme ve yumruklarla öldüresiye darp edildi.

Batman'da polis ve bekçilerden 15 yaşındaki çocuğa işkence!

AKP’nin ‘olağanüstü yetki’ tanıdığı bekçilerin yurttaşlara uyguladığı şiddet bitmiyor.

İstanbul’da bir yurttaşı darp eden bekçilerin görüntülerinin ardından bu kez Batman’da polis ve bekçilerin 15 yaşlarında bir çocuğa şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktı. Batman’daki polis ve bekçi şiddeti, yurttaşlar tarafından görüntülendi.

Batman’ın Cudi Mahallesi’nde bulunan Salih Özdemir Parkı’nda dün akşam saatlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiğini öne süren polis ve bekçiler, 15 yaşlarındaki bir çocuğu yere yatırarak, şiddet uyguladı. Polis ve bekçilerin şiddeti, yurttaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Görüntüde, 15 yaşlarında olduğu belirtilen ve ismi öğrenilemeyen çocuğun, bekçiler ve polisler tarafından parkın içinde yere yatırıldığı, çocuğun üzerine bir kişinin oturduğu, beyaz gömlekli sivil polisin de çocuğa tekme ve yumruklarla öldüresiye darp ettiği kaydedildi.

İşte o anlar şöyle görüntülendi:

Polis ve bekçiler, çocuğun maruz kaldığı şiddete tepki gösteren çevredeki yurttaşlara hakaret ederek, havaya ateş açtığı belirtildi. Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre şiddete maruz kalan kalan çocuğun daha sonra Batman Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.