Başak Cengiz'i öldüren Boz'un akıl hastanesine sevk talebi reddedildi

Savcının saldırganın iki üniversite okuması ve 'hiçbir hastalığım yok, sadece uyuşturucu bağımlısıyım' yönündeki açıklaması nedeniyle Boz'un ailesinin talebini reddettiği belirtildi.

Başak Cengiz'i öldüren Boz'un akıl hastanesine sevk talebi reddedildi

Ankara’dan iş görüşmesi için geldiği İstanbul Ataşehir’de tanımadığı Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla sokakta katledilen genç mimar Başak Cengiz’in ölümüyle ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı, Başak Cengiz’i katleden Can Göktuğ Boz’un ailesinin oğullarının akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle akıl hastanesine sevk edilmesi yönündeki talebini reddetti. Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre, savcılık Boz hakkında soruşturmaya devam etme kararı alarak Boz’un akıl hastanesine sevk edilmesi yönündeki talebi reddetti. Savcının bu kararı almasındaki en önemli gerekçenin ise saldırganın iki üniversite okuması ve ‘hiçbir hastalığım yok, sadece uyuşturucu bağımlısıyım’ yönündeki açıklamaları olduğu belirtildi.

Öte yandan Başak Cengiz’in annesi babası ve ağabeyinin ifade vermek için adliyeye davet edildiği öğrenildi. İlk olarak ifade veren ağabey Fatih Cengiz, failden şikayetçi oldu.