Bahçeli'nin danışmanı Çiçek'ten Cem Yılmaz'a: Terörist destekçisi solcu olma

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Cem Yılmaz'ı "PKK destekçisi Osman Kavala’yı savunuyorsa bu milletin size kazandırdığı paralar haram olsun" diyerek hedef aldı.

Bahçeli'nin danışmanı Çiçek'ten Cem Yılmaz'a: Terörist destekçisi solcu olma

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, tutuklu bulunan Osman Kavala ve Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın durumuyla ilgili gelen soruya karşılık, “Evrensel standartlarda bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum” yanıtını veren komedyen Cem Yılmaz’ı “PKK destekçisi Osman Kavala’yı savunuyorsa bu milletin size kazandırdığı paralar haram olsun” diyerek hedef aldı.

Partisinin yayın organı Türkgün gazetesinde kaleme aldığı “Cem Yılmaz PKK’yı kınayan bir cümle kurabilir misin?” başlıklı yazısında Cem Yılmaz’a PKK’yı kınama çağrısında bulunan Çiçek, “Aksi halde ‘Kasımpaşa’dan Apaçi Selim’in selamı var’ desen bile senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak Cem Yılmaz… Solcu ol olmasına da vatanı satan, terörist destekçisi Solcu olma” ifadelerini kullandı.

“AHMAK OLURSAN TEPKİ GÖRÜRSÜN”

Cem Yılmaz’a “CHP sana ‘Demirtaş ve Osman Kavala’nın suçu yok, suçsuz yere hapiste yatıyor’ dedi. Sen de bunu yedin öyle mi?” diye seslenen Çiçek, “‘PKK’yı terör örgütü olarak değil, silahlı halk hareketi olarak görüyoruz’ diyen terörist Demirtaş’ı savunacak kadar ahmak olursan elbette tepki görürsün Cem Yılmaz. Cem Yılmaz köşeye sıkıştığını anlayınca bu sefer de geçmişte şehit çocuklarının eğitimine katkı için sahne almasını hatırlatarak ‘Mehmetçik Vakfı yararına düzenlediğim geceyi duyurduğumda altına ‘askerimizin senin parana mı ihtiyacı var ulan’ diye yazdırılıyor. Vakfın başkanı siz üzülmeyin demişti! Nesine üzülmeyeyim arkadaş. Hak nerede hak, oyun gibi oynuyorlar insanlarla!’ açıklamasını yapmış… O şehit çocuklarının babalarının katili olan terörist Demirtaş’a, o şehit çocuklarının ana ve babasının katili terör örgütü PKK’ya her atmosferde destek olan Osman Kavala’ya sahip çıkıyorsan, sana söylenecek tek söz ‘O paran, o katkın yerin dibine batsın’ olur…” sözlerini kaydetti.

“TERÖRİST DESTEKÇİSİ SOLCU “

Yılmaz’a, “Terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarına ait videoları evinde oturup izleyip, gizemi çözüp-çözmediğine dair tekrar bir açıklama yapar mısın?” diye seslenen Yıldıray Çiçek, “Solcu ol olmasına da vatanı satan, terörist destekçisi Solcu olma… Sen ve senin gibi sanatçılar, PKK’lı terörist Demirtaş’ı, PKK destekçisi Osman Kavala’yı savunuyorsa bu milletin size kazandırdığı paralar haram olsun… O yetim-öksüz şehit çocuklarının ahı sizi ömür boyu rahat bırakmasın…” dedi.