Azil yargılamasından aklanan Trump'tan açıklama: Daha yeni başlıyoruz

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kongre baskınını teşvikle suçlanmaktan yargılandığı ABD Senatosu'nda aklanmasının ardından,"Yolculuğumuz daha yeni başlıyor" dedi.

Azil yargılamasından aklanan Trump'tan açıklama: Daha yeni başlıyoruz

ABD’de ikinci kez azil yargılaması yapılan ilk başkan olan Donald Trump, ABD Senatosu’ndaki oylamanın sonucunda aklanmasının ardından yolculuklarının daha yeni başladığını belirterek, “Olağanüstü yolculuğumuza birlikte devam etmeyi dört gözle bekliyorum” dedi. Yazılı açıklamada bulunan Trump, adaleti ve gerçeği savunduğunu söylediği avukatlarına ve anayasayı temsil eden Senatör ve Temsilciler Meclisi üyelerine teşekkür etti.

Demokratları hukukun üstünlüğüne “leke sürmek” ve “adaleti siyasi bir intikam aracı” olarak kullanmakla suçlayan Trump, ikinci kez azlinin istenmesinin ülke tarihindeki “en büyük cadı avı” olduğunu savundu.

“YOLCULUK DAHA YENİ BAŞLIYOR”

Seçimlerde 75 milyon oy aldığını ve rakiplerinin bunu unutamayacağını belirten Trump, milyonlarca destekçisine de teşekkür etti. Trump, “Amerika’yı yeniden harika yapmak” için başlattıkları tarihi ve vatansever hareketlerinin yolculuğuna daha yeni başladığını belirterek, “Önümüzdeki aylarda sizlerle paylaşacağım çok fazla şey var. Olağanüstü yolculuğumuza birlikte devam etmeyi dört gözle bekliyorum” ifadesini kullandı.

Kongre baskınındaki rolü nedeniyle Demokratlarca suçlanan ve ikinci kez azil istemiyle yargılanan Trump, Senato’daki azil yargılamasının 5’inci gününde yapılan oylamada 57 senatörün suçlu, 43 senatörün ise suçsuz olduğu yönünde oy kullanmasının ardından üçte iki çoğunluğa yani 67 oya ulaşılamadığı için aklanmıştı.