Ayşe Acar'ı öldüren Kerem Tuğral'a ceza indirimi!

Boşandığı Ayşe Acar’ı tasarlayarak öldüren Kerem Tuğral’a mahkeme 'haksız tahrik indirimi' uyguladı. Tuğral’a yalnızca 24 yıl hapis cezası verildi.

Ayşe Acar'ı öldüren Kerem Tuğral'a ceza indirimi!

Kocaeli’nde, boşandığı Ayşe Acar’ı vurarak öldüren Kerem Tuğral, ‘tasarlayarak öldürmek’ suçlamasıyla yargılandığı davada 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığa ‘haksız tahrik indirimi’ uyguladı.

Kadın cinayeti, 16 Ekim 2019’da, İzmit ilçesine bağlı Körfez Mahallesi’ndeki bir gaz dağıtım şirketi ofisinde yaşandı. 36 yaşındaki Ayşe Acar, bir süre önce boşandığı 44 yaşındaki Kerem Tuğral’ın kuzeni ile birlikte abonelik işlemleri için doğalgaz dağıtım şirketine ait işyerine geldi. Tuğral ile yaşadığı evin doğalgaz aboneliğini devretmek isteyen Acar, devir işlemi için Tuğral’ı da çağırdı. Şahıs içeri girer girmez tabanca ile ateş ederek Acar’ı başından vurdu. Acar hayatını kaybederken gözaltına alınan Tuğral tutuklandı.

Tuğral’ın üstünde yapılan aramada, yazdığı mektup ortaya çıktı. Mektupta, “Ben gidiyorum, giderken Ayşe’yi de götürüyorum. Onu başkasıyla düşünemiyorum, bu duyguya dayanamıyorum. 20 gündür bu düşünce vardı kafamda. Uygun zamanı bekliyordum” yazdığı görüldü. Böylece sanığın kadını tasarlayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Öte yandan olaydan 13 gün önce Ayşe Acar’ın kendisini ölümle tehdit eden Kerem Tuğral hakkında tedbir kararı çıkarttığı öğrenildi.

Tuğral hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan dava açıldı. Davanın son duruşması dün Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme heyeti, Kerem Tuğral’ın cinayeti “haksız tahrik” altında işlediğine kanaat getirdi. Sanık yalnızca 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.