ATO: Pandemiyi yönetemiyorsunuz, ölüyoruz!

Ankara Tabip Odası (ATO), koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı kalabalık protestolara izin verilmesine, "Pandemiyi yönetemiyorsunuz!" sözleriyle tepki gösterdi.

ATO: Pandemiyi yönetemiyorsunuz, ölüyoruz!

Ankara Tabip Odası (ATO), Adana Demirspor ve Giresunspor’un Süper Lig’e yükselmesi sonrası yapılan kutlamalara ve İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı düzenlenen koronavirüs tedbirlerine aykırı toplanmalara tepki gösterdi.

Ankara Tabip Odası’nın sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, ”Siyasi iktidarın tüm Türkiye’yi sosyal ve ekonomik destek olmaksızın “tam kapanma” adı altında evlere hapsederek açlığa mahkum ettiği, vatandaşların parka çıkması nedeniyle para cezalarının uygulandığı, demokratik kitle örgütleri, sendika ve meslek örgütlerinin koronavirüs tedbirleri alarak yapmak istedikleri tüm etkinliklerin engellendiği bu günlerde spor klüplerinin şampiyonluk kutlamaları ve İsrail’in Gazze’yi işgali protestosu adı altında hiçbir tedbir alınmadan, yetkililerin izin vermesiyle gerçekleştirilen eylemlerin yakın dönemde yaratacağı tablo konusunda endişeliyiz. Salgının neden olduğu yıkımdan insanı korumuyorsunuz, aksine pandemiyi toplum üzerinde bir baskı ve kontrol aracı olarak kullanıyorsunuz. Ölüyoruz.”