Aşı karşıtı PCR testi zorunluluğunu protesto etmek için 450 kilometre yürüyecek

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1998’de siyasi yasağına karşı kurulan Özgürlük Platformu Başkanlığı’nı yürüten aşı karşıtı Ahmet Tanman, şehirlerarası yolculuklarda zorunlu hale gelen PCR testini protesto için 450 km yürüyecek

Aşı karşıtı PCR testi zorunluluğunu protesto etmek için 450 kilometre yürüyecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1998’de siyasi yasağına karşı kurulan Özgürlük Platformu Başkanlığı’nı yürüten Ahmet Tanman, Ankara’da iken şehirler arası yolculukta PCR testi zorunluluğu getirilince ikamet ettiği İstanbul’a yaya olarak dönme kararı aldı.

Cumhuriyet gazetesinden Veli Toprak‘ın haberine göre aşı karşıtı Tanman, “İstanbul’a evime gitmem gerekirken Ankara’da mahsur kaldım. Nedeni, İçişleri Bakanlığı’nın aşı ve PCR genelgesi. Toplu taşıma ulaşım aracı beni almıyor. Bu Erdoğan ve yıllarca emek verdiğim davama darbedir” dedi. 7 Eylül’de Ankara’dan yürüyüşe başlayan Tanman, Sağlık Bakanı Koca’ya da tepki gösterdi. Tanman “Ey Koca! Sen bu milletin ahir zamanda karşısına çıkabilecek en ağır imtihan mısın? Sen ve ortakların hangi hakla çocuklara sağlık taraması adı altında neyin müdahalesini edeceksiniz? Hayırdır yeni Milli Eğitim Bakanı ile ortak mı aldınız bu kararı?” dedi.