Arınç'tan, saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'a ziyaret

Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ı evinde ziyaret etti.

Arınç'tan, saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'a ziyaret

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya yönelik açıklamaları nedeniyle hedef gösterilen ve ardından YİK görevinden istifa eden Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı evinde ziyaret etti.

Demirtaş ve Kavala’nın tutukluluğu hakkında, “Kavala’nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş’ın da tahliyesi olabilir” ifadelerini kullan Arınç daha sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı ortakları tarafından sert sözlerle eleştirilmişti.

Eleştirilerin ardından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Arınç, saldırıya uğrayan Özdağ’ı evinde ziyaret etti.

Ziyareti sosyal medya hesabından duyuran Özdağ, “Değerli devlet adamı, TBMM eski Başkanı ağabeyim sayın Bülent Arınç beyefendinin uğradığım terör saldırısı sonrası duyarlı ve isabetli tweetleri için ve de bizzat geçmiş olsuna evimize teşriflerine şahsım ve ailem adına şükranlarımızı arz ediyoruz” ifadelerini kullandı.