Araç konvoyuyla G-20 zirvesine gelen Biden: İklim krizi konusunda hayal kırıklığına uğradım

talya'daki G20 liderler Zirvesi sonrası basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Biden, iklim krizi konusunda hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Araç konvoyuyla G-20 zirvesine gelen Biden: İklim krizi konusunda hayal kırıklığına uğradım

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. ABD Başkanı Joe Biden, program sonunda bir basın toplantısı düzenledi.

2 günlük programın bitmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, bir basın toplantısı düzenledi. Konuşmasının başında İtalya Başbakanı’na teşekkür eden Biden, “ABD karbon salınımı ile ilgili dünyanın ilk ticaret anlaşmasını yaptı. İşçilerimizi desteklerken iklim zirvesini de es geçmemek için.” dedi.

İKLİM KRİZİ

“ABD’nin geri dönüşünü herkes gördü.” diyen Biden, şöyle devam etti: “Burada büyük bir destek gördük. ABD bu gündemin en kritik parçası. Sayılar artar azalır, şu an vasat durumda. Diğer başkanların da başına geldi. Ben sayılara bakmak için gelmedim. Ben iklim krizi ile mücadele edeceğiz, Amerikan işçilerinin durumunu iyileştireceğimi söyledim bunları yapıyorum.

HAYAL KIRIKLIĞI

G20 Zirvesinin iklim krizi konusunda en önemli tasarılardan birini hazırladık. Bunun da geçeceğini göreceksiniz. Vergiden, elektrikli cihazlara ve araçlara kadar yatırım yapmak için kaynak ayıracağız. Rusya ve Çin, buraya gelmedikleri için iklim krizi için taahhütte bulunmadılar. Ben hayal kırıklığına uğradım.”