Antalyaspor - Beşiktaş maçı seyircili oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fraport-TAV Antalyaspor ile Beşiktaş arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finaline Gürsel Aksel Stadı'nın üçte biri oranında seyirci alınacağını açıkladı.

Antalyaspor - Beşiktaş maçı seyircili oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fraport-TAV Antalyaspor ile Beşiktaş arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finaline Gürsel Aksel Stadı’nın üçte biri oranında seyirci alınacağını açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, 18 Mayıs Salı günü İzmir’de oynanacak final maçına stat tribün kapasitesinin üçte biri oranında seyirci alınacağı belirtildi.

Açıklamada, “Seyircilerin final müsabakasını güvenli bir şekilde izlemeleri için gerekli tüm sağlık tedbirler alınacak olup detaylar ayrıca açıklanacaktır. Söz konusu uygulama sadece ZTK finali için geçerli olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Böylece final maçında tribünlerde yaklaşık 6 bin 500 taraftarın olması bekleniyor.

Öte yandan alınan kararın zamanı manidar bulundu. Zira, İngiliz Manchester City ve Chelsea takımları arasında 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finali öncesinde, İngiltere’nin Türkiye’yi salgın nedeniyle yüksek riskli ülkelerin bulunduğu kırmızı listeye almasının ardından final maçını İngiltere’ye taşımak için UEFA ile görüşmeler yürütmeye başlamıştı.