Antalya Manavgat'ta bir yurttaş daha yardım götürürken hayatını kaybetti

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, çalışmalarda bulunan ekiplere ve yangından etkilenenlere su taşıyan bir yurttaş yolda fenalaşarak hayatını kaybetti.

Antalya Manavgat'ta bir yurttaş daha yardım götürürken hayatını kaybetti

Antalya’nın Manavgat İlçesi Ilıca Mahallesi D-400 karayolu üzerinde meydana gelen olayda; Yusuf Demirli (42) iki arkadaşı ile birlikte orman yangınından etkilenenlere su götürmek için kendisine ait kamyona suları yükledi. Demirli, Ilıca Mahallesi’ne geldiği sırada bir anda fenalaştı. İki arkadaşı durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Bu sırada 112 ekipleri gelene kadar şahsa, yoldan geçen bir sağlık çalışanı müdahale etti. Demirli, 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldığı sırada yolda hayatını kaybetti.

Demirli’nin 2 gündür bölgeye aracı ile su götürdüğü öğrenildi. Durumu haber alarak olay yerine gelen yakınları ise gözyaşlarını tutamadı. Olayı görgü tanığı Hüseyin Kırp, “Bir sağlıkçı ilk müdahaleyi yaptı. Polisler geldi. 112 ekipleri geldi. Hastaneye götürdü. Yangında yanan bölgeye su götürüyorlarmış. Dili boğazına kaçmış sanırım” dedi.

“YARDIMA GİDERKEN YUSUF FENALAŞTI”

Yusuf Demirli’nin arkadaşı Abdullah Enhoş ise yaşananları “Suyumuzu aldık. Yardıma giderken Yusuf fenalaştı. Herkes yardım etti. 112 gelene kadar bir sağlıkçı yardım etti. 112 ekipleri ile hastaneye sevk ettik. Daha sonra arkadaşımızı kaybettik. Herkese yardım etmek isteyen iyiliksever bir arkadaştı.” sözleriyle anlattı.