Amerikalı ve İngiliz casuslardan Yemen itirafı

Yemen'de tutuklanan casuslar ikinci duruşmalarında, ABD ve İngiltere'nin Yemen’deki yıkıcı operasyonlara karıştığını itiraf etti. 

Amerikalı ve İngiliz casuslardan Yemen itirafı

Yemen’de tutuklanan İngiliz ve Amerikan istihbarat ajanlarının ikinci duruşması, Yemen’in başkenti Sana’nın ilk ceza mahkemesinde görüldü.

Yemen’de tutuklanan casuslar ikinci duruşmalarında, ABD ve İngiltere’nin Yemen’deki yıkıcı operasyonlara karıştığını itiraf etti.

İkinci duruşmada Yemen Başsavcısı, Yemen topraklarında yıkıcı operasyonları yürütmek için casusları işe alma, eğitme ve göndermede konusunda ABD ve İngiltere’nin doğrudan rolü olduğunun kanıtlarını sundu.

Bu duruşmada Başsavcılık, el-Mohre eyaletinde, işgalci ülkelerin kurduğu el-Ghaiza Havaalanı askeri üssünde İngiliz İstihbarat Servisi Komutanı gözetiminde sanıkların Yemen’de yıkıcı operasyonları gerçekleştirmek için işe alma, eğitim ve casusluk yaptığı bir video yayınladı.

İtiraflar, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’nin Yemen’in çeşitli şehirlerinde çok sayıda casusluk ve sabotaj operasyonu gerçekleştirmeye dahil olduğuna değiniyordu.