Altaylı'dan AKP MYK'sındaki isimlerin aşı olmasına tepki: Keşke sıranız gelince olsaydınız

Fatih Altaylı, AKP MYK'sındaki isimlerin aşı olmasını eleştirdi. Altaylı, "Riskli gruba girmediği halde sadece ve sadece AKP MKYK’sında olma sebebiyle aşı olmuşlarsa ayıp etmişler, ham yemişler." yorumunda bulundu.

Altaylı'dan AKP MYK'sındaki isimlerin aşı olmasına tepki: Keşke sıranız gelince olsaydınız

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP MYK’sındaki isimlerin aşı olmasını eleştirdi. Altaylı, “Riskli gruba girmediği halde sadece ve sadece AKP MKYK’sında olma sebebiyle aşı olmuşlarsa ayıp etmişler, ham yemişler.” yorumunda bulundu.

Altaylı’nın bugünkü “Araya kaynak” başlıklı yazısı ise şöyle:

“AK Parti MYK’sı toptan aşı olmuş. Bence iyi olmamış. İçlerinde sağlık çalışanı var ise olmalıydı. İçlerinde ilk aşılanacak grupta olanlar var ise olmalıydı. İçlerinde en yüksek risk grubunda olanlar var ise olmalıydı. Ama diğerleri olmamalıydı.

Çünkü şu anda sadece ve sadece 350 bin kadar ileri yaş gruplarında yüksek riskli vatandaşımıza yetecek kadar aşımız var. Bunların da kim olduklarını Sağlık Bakanlığı belirledi. Bu gruba girmediği halde sadece ve sadece AK Parti MKYK’sında olma sebebiyle aşı olmuşlarsa ayıp etmişler, ham yemişler. Bakın Almanya’da Başbakan Merkel bile “Sıram gelince olacağım” diyor. Keşke siz de sıranız gelince olsaydınız.”