Alparslan Türkeş'in ailesinden çıkan kavgaya ilişkin açıklama: Bahçeli'nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik aynı zamanda İslam düşmanıymış

Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği MHP'nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı.

Alparslan Türkeş'in ailesinden çıkan kavgaya ilişkin açıklama: Bahçeli'nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik aynı zamanda İslam düşmanıymış

Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı’nın düzenlediği Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle yapılan anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında kavga çıktı.

Çok sayıda kişinin yaralandığı kavga sonrası Türkeş ailesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert sözlerle tepki gösterdi.

Saldırı sonrasında TamgaTürk’e konuşan Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Alparslan Türkeş Vakfı’ndan ilk günden beri rahatsız olduğunu söyledi. Türkeş, “Alparslan Türkeş Vakfı, Başbuğ’un vefatının hemen akabinde kuruldu. Asıl amacı Başbuğ’un mezarının bakımını yapmak ve hatırasını yaşatmaktır. Ancak Devlet Bahçeli ilk günden beri vakıftan rahatsızdır. İlk günden beri vakfı istemiyor” ifadelerini kullandı.

Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş ise, “Türkeş, “İçinizdeki gizli Türkeş kini bitmedi gitti. Utanın o isim sayesinde bu dünyada görmediğiniz her şeyi gördüğünüz her şeye de sahip oldunuz. Yeter artık sömürdüğünüz ülkücü camia da Türk Milleti de bıktı sizden düşün yakamızdan” ifadelerini kullandı.

“TÜRK DÜŞMANI OLDUĞUNU BİLİRDİK”

Saldırıya tepki gösteren bir diğer isim de Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu, Ahmet Kutalmış Türkeş oldu. Eski AKP’li vekil Kutalmış Türkeş, ”Evvela bir hukuk devletinde kimse kimsenin toplantısını basamaz. Demek ki hukuk devleti değiliz. Sonra, Başbuğ’un ailesinin kurduğu Alparslan Türkeş vakfı Türkeş anmayacak da, Türkeş’in ajan dediği Bahçeli mi anacak? Bahçeli’nin Türk düşmanı olduğunu bilirdik. Tam fatiha okunurken etkinlik basmaya adam yolladığına göre aynı zamanda İslam düşmanıymış” dedi.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ORGANİZE EDİYOR”

Kutalmış Türkeş, “İşin şu tarafı da var. Polis bakıyor, izliyor. O kadar saldırı var, bir tane gözaltı yok. Demek ki bu saldırıları İçişleri Bakanlığı organize ediyor. Sahnede bulunan Türk bayrakları ile protokole saldırıldı. Sahnede yer alan Başbuğ Alparslan Türkeş’in fotoğrafı terörist saldırganlar tarafından devrildi. Mübarek Türk bayrakları ayaklar altında kaldı” ifadelerini kullandı.