Almanya'da Covid-19 aşısı sonrası 10 ölüm

Almanya'da Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını yaptıran 79 ila 93 yaşındaki 10 kişi hayatını kaybetti.

Almanya'da Covid-19 aşısı sonrası 10 ölüm

Almanya’da Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını yaptıran 10 kişi yaşamını yitirdi. Sebebi araştırılan ölümlerin yaş ortalamasının 79 ila 93 arasında değiştiği açıklandı.

Aşılama kampanyaları devam ederken Almanya’da aşılanan 842 bin kişiden 10’u aşı olduktan sonra yaşamını yitirdi. Almanya merkezli Paul Ehrlich Enstitüsü, ölümlerin sebebini araştırmaya başladı.

79 İLA 93 YAŞ ARASINDAKİLER

Enstitünün Sağlık Ürünleri Bölümü Başkanı Brigitte Keller-Stanislawski, yaşamını yitiren kişilerin hepsinin 79 ila 93 yaşlarında olduğunu ve daha önce hastalık geçmişlerinin bulunduğunu söyledi.

Stanislawski, hastaların aşılanması ile ölümleri arasındaki sürenin birkaç saat ile 4 gün arasında değiştiğini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Yaşamını yitiren hastaların durumu çok ağırdı ve birden fazla hastalıkları bulunuyordu. Elde ettiğimiz bilgilere göre bu kişilerin hastalıkları nedeniyle yaşamını yitirdiklerini ve bunun aşılanma sürecine denk geldiğini tahmin ediyoruz.”