Alkol yasağı Hizbullah'ı sevindirdi: Son dönemin en güzel kararı

AKP'nin salgın bahanesiyle alkol satışını 'fiilen' yasaklamasına Hizbullah'ın 'siyasi ayağı' HÜDA-PAR'dan destek geldi.

Alkol yasağı Hizbullah'ı sevindirdi: Son dönemin en güzel kararı

AKP’nin ‘salgın önlemi’ adı altında 17 günlük kapanma süresi boyunca alkol satışını yasaklaması Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen gerici HÜDA-PAR’ı sevindirdi.

HÜDA-PAR Sözcüsü Şehzade Demir, partisinin yayın organı İlkha‘ya konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İçkinin yasaklanması çok isabetli bir karar olmuştur. Son dönemlerde alınan en güzel kararlardan bir tanesidir. Hem Ramazan ayının hürmetine hem de toplumun değerlerinin muhafazası adına elbette içkinin önünün kapatılması lazım.” dedi.

“Değerlerin muhafazası, aile bütünlüğünün korunması elbette kötülüklerin önünün kapatılmasından geçer.” diyen Demir “Bu konuyu hepimiz birlikte önemsemeliyiz. Bu yasağı eleştiren ayyaş takımının çıkardığı yaygaralara da kesinlikle pirim vermemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la zaman zaman görüştükleri bilinen HÜDA-PAR yöneticileri, Erdoğan’ın “yeni anayasa” çağrısı üzerine yapılan tartışmalara anayasanın ilk 4 maddesini hedef alarak dahil olmuştu. HÜDA-PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, “5 darbeci general yazıyor biz de bunu ilah seviyesine çıkarıyoruz. ‘Bunu eleştiremezsiniz, değiştiremezsiniz, değiştirilmesini teklif dahi edemezsiniz’ düşüncesi akla ve mantığa uygun değil” ifadelerini kullanmıştı.