Ali Erbaş: Sosyal medya ile çocuklarımıza dinsizlik aşılanıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Tarihte görülmediği kadar sosyal medya ve iletişim kanalları ile gençlerimize, çocuklarımıza sürekli dinsizlik aşılanıyor" dedi.

Ali Erbaş: Sosyal medya ile çocuklarımıza dinsizlik aşılanıyor

AKP’nin gerici politikalarının merkezi konumundaki Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başında bulunan Ali Erbaş, gençliğin kendilerinden uzaklaşmalarından yakındı.

Şanlıurfa’da ‘kanaat önderleri’ ile bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptıkları çalışmaların amaçlarını anlatırken “Daha fazla gencimize, çocuğumuza nasıl ulaşabiliriz? Daha fazla aileyi İslami ilkeler doğrultusunda nasıl kurabiliriz? Onları dinsizlik cereyanına kapılmaktan nasıl kurtarabiliriz? Hepimizin amacı bu. Yani biz ilmi, sırf ilim öğrenmek veya sırf ilim öğretmek için yapmıyoruz” dedi.

Başkan Erbaş, “Peygamber Efendimizin (S.A.V.) en önemli vasıflarından birisi de uyarıcılıktır. İnsanlar bilinçli olarak dinden uzaklaştırılıyor. Tarihte görülmediği kadar sosyal medya ve iletişim kanalları ile gençlerimize, çocuklarımıza sürekli dinsizlik aşılanıyor. Uyarıcılık görevimizi yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.