Akşener: Rahatları bozduk, iktidara geliyoruz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidara geliyor olduğumuz gerçektir ve son olarak, birlikte makulü bu ülkede inşa ettiğimiz doğrudur ve gerçektir" dedi.

Akşener: Rahatları bozduk, iktidara geliyoruz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara’daki üye katılım toplantısında konuştu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, “İktidara geliyor olduğumuz gerçektir ve son olarak, birlikte makulü bu ülkede inşa ettiğimiz doğrudur ve gerçektir” diye konuştu.

Akşener şunları söyledi:

“RAHATLARI BOZDUK”

Biz, olmayan, yapılmayan ve akıl edilmeyen işleri yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bir de rahatları bozuyoruz. Rahmetli anacığım ilkokul 3’e kadar okumuş bir köylü kadındı. ‘Kızım raatları bozuyorsunuz’ derdi. ‘Rahat’ demezdi, ‘raat’ derdi. Rahatları bozduk çok da iyi oldu. Burası gerçekten -Damat gibi demiyorum- önemli; millet odaklı, insan odaklı, seçmen odaklı siyaset uzunca bir zamandır yapılmıyordu. Kaşının altında gözün var, gözünün üstünde kaşın var, sen niye sarışınsın, sen niye esmersin, seninki, seninki, seninki… Gerçekten niçin kavga ettiğimiz, niçin birbirimize kötü baktığımız, niçin değerler üzerinden birbirimize saldırdığımız, niçin birbirimize küstüğümüzün belli olmadığı, ama buna karşılık muhteremlerin hiç rahatlarını bozmadan seçim zamanı oy aldığı bir düzeni yıktınız. Hep beraber yıktık.

“BU MİLLETİN BİZİ ÇAĞIRDIĞI GERÇEKTİR”

Bu milletin bizi çağırdığı gerçektir. İktidara geliyor olduğumuz gerçektir ve son olarak, birlikte makulü bu ülkede inşa ettiğimiz doğrudur ve gerçektir. Milletimizin bu makulü anlayıp, özlediği ve kavgadan bıktığı, huzur istediği ve makulün çevresinde toplandığı da gerçektir. Bu, rahatı kaçanların sinirlerini bozdu. Her birimizin, bu sinir bozukluğu karşısında karşılaşacağımız pek çok şeyler olacak ama biz şerbetliyiz. Türkiye’yi aşağı doğru çeken, Bangladeş yapma üzerinde hızla ilerleyen, vatandaşın vatandaşa düşman edilme yolculuğunun sebep olduğu bu ucube sistemin, bu salonu dolduran sizlerin iradesiyle ortadan kalkacağı; demokrasinin, adaletin, eşitliğin, hürriyetin, liyakatin hüküm süreceği, ekonominin de düzeldiği, tek adam düzenin oylarımızla değiştirildiği ve yeniden hukukun, demokrasinin tesis edildiği bir güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirecek kadro burada.”