Akşener partisini 'şirket'e, seçmenleri 'müşteri'ye benzetti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz seçmen oluşturan, şirket gibi söylersek müşterisini oluşturan, pazarını oluşturan dolayısıyla genişlemeye yönelik bir siyasi partiyiz" dedi.

Akşener partisini 'şirket'e, seçmenleri 'müşteri'ye benzetti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP küskünlerine yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinin Youtube kanalında Taha Akyol’la Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı.

“Millet İttifakı’nda rasyonalitenin kalmaması gibi bir endişeniz var mı?” sorusuna yanıt veren Akşener, böyle bir endişesinin olmadığını belirtirken, partisi ve CHP arasındaki farkları anlattı. Bunu yaparken partisini şirkete benzeten Akşener, seçmenleri de “müşteri”ye benzetti.

Akşener, “Ben genelde bu tür şeyleri şirketler üzerinden tanımlarım. Biz seçmen oluşturan, şirket gibi söylersek müşterisini oluşturan, pazarını oluşturan dolayısıyla genişlemeye yönelik imkanları olan daha enerjik bir siyasi partiyiz. Biz büyümeye de müsaitiz. Bizim ‘melek yatırımcımız’ milletimiz. CHP’nin kurumsalı onu aşağıya çekiyor, hareketlerini kısıtlıyor. Büyük bir şirket düşünün, General Elektrik’le Facebook’u düşünün. General Elektrik’in açılamayacağı alanlar var. Biz Facebook’uz, açılacağımız alanlar daha geniş, çünkü o pazarı kendimiz oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Akşener’in sözleri AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın benimsediği “yönetim modeli”ni akıllara getirdi. Erdoğan, bu anlayışını 2015 yılında yaptığı bir konuşmada “Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa, Türkiye de öyle yönetilmelidir. Yoksa bileklerine bağlıyorlar prangayı, yürü yürüyebilirsen… Bu ülke bu şekilde sıçramaz” diyerek açıklamıştı.