AKP'nin rektöründen Mustafa Kemal'e hakaret

Rotterdam İslam Üniversitesi'nin Nurcu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren bir paylaşımda bulundu.

AKP'nin rektöründen Mustafa Kemal'e hakaret

Rotterdam İslam Üniversitesi’nin Nurcu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren bir paylaşımda bulundu.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Şeyh Abdülhakim Arvasi’nin sözlerine yer verdi. Arvasi’nin Atatürk’e hakaret içeren sözleri arasında “Cenab-ı Hak, mahlukatı yaratınca bi ‘Mustafa’ yarattı ki, ‘Habib-i Ekremi’dir. Hiçbir ciyeti iyi değildir. Mukabil olan en sefil, alçak nokta ise ‘mustafen-minh’dir ki ‘habis ruh’dur; ‘Kemal’ ismi ‘mustafen-minh’likde yanı redaette (kötülük, fenalık, bayağılık) ve habasette (murdarlık, pislik, kötülük) kemaele geldiği içindir” ifadeleri yer aldı.

Cumhuriyet’in aktardığına göre Akgündüz, Atatürk’e hakaret içeren sözlerin yer aldığı bu metni ise “Kutb-u A’zam olan Abdülhakim Arvasi hazretlerinin sırr-ı inna a’taynadaki tesbite uyan bir izahı” diye paylaştı.

İşte rektörün paylaşımı: