AKP'nin rektörü Naci İnci, öğrencileri polise isim isim ihbar etmiş!

Boğaziçi Üniversitesi eylemleri nedeniyle dün okulda gözaltına alınan ve tutuklamaya sevk edilen öğrencilerin Rektör Prof. Dr. Naci İnci’nin şikayetçi olması nedeniyle gözaltına alındıkları ortaya çıktı

AKP'nin rektörü Naci İnci, öğrencileri polise isim isim ihbar etmiş!

Boğaziçi Üniversitesi eylemleri nedeniyle dün okulda gözaltına alınan ve tutuklamaya sevk edilen öğrencilerin Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci’nin tek tek öğrencilerin ismini vermesi ve şikayetçi olması nedeniyle gözaltına alındıkları ortaya çıktı.

Gerçek Gündem’den Fırat Fıstık’ın haberine göre İnci, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolarla ilgili 14 üniversite öğrencisi hakkında tehdit, hakaret, mala zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet suçlarından ihbarda bulundu.

Dilekçede, öğrencilerin, üniversite yönetiminin onur, şeref ve saygınlığını ihlal ettiğini savunan İnci, “Kayyuma geçit yok”, “Kayyuma nakka” pankartlarını belirtilen suçlara delil olarak gösterdi.

Şikayet dilekçesinde, İnci’nin makam aracının önünün kesildiği ve kendisine hakaret edildiği iddia edilirken savcılığa, öğrencileri bu suçlardan cezalandırmak için kamu davası açılması talep edildi.