AKP'li vekilden 'kadına yönelik şiddet' savunması: Allah’ın insana verdiği bir duygu

AKP'li Özdemir, “Şiddet Allah’ın insana verdiği bir duygu, özellik, düşünce vesaire. Şiddetten yalıtılmış bir dünya düşünsek de uygulayamayız” ifadelerini kullandı.

AKP'li vekilden 'kadına yönelik şiddet' savunması: Allah’ın insana verdiği bir duygu

Meclis araştırma komisyonunda konuşan AKP’li Hacı Ahmet Özdemir, şiddetin “Allah’ın insana verdiği bir duygu” olduğunu savundu.

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’nda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenen AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, şiddetin “Allah’ın insana verdiği bir duygu” olduğunu savunarak “Şiddetin eğitilmesini belki konuşmak lazım” dedi.

Komisyon, önceki gün AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı. Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı.

“ALLAH’IN VERDİĞİ DUYGU”

Burada Bakan Selçuk’a soru sormak için söz alan AKP’li Özdemir, şiddetin “Allah vergisi bir duygu” olduğunu savunarak “Şiddet Allah’ın insana verdiği bir duygu, özellik, düşünce vesaire. Şiddetten yalıtılmış bir dünya düşünsek de uygulayamayız” diye konuştu.

Budizm’i hedef alan Özdemir, “En şiddetten yalıtılmış din, bugün Hollywood yıldızlarının güruh güruh gittikleri Budizm. Biz de onların Myanmar’da Müslümanlara ne yaptıklarını ve nasıl şiddet uyguladıklarını görüyoruz” dedi.

Savunma amaçlı şiddet önerisini sunan Özdemir, “Şiddetin eğitilmesini belki konuşmak lazım. Yani kocasının karısına uyguladığı şiddet evet, önlenmesi gereken bir şiddettir ama ülkenize saldırıldığında sizin savunma amacıyla kullanacağınız şiddet gerekli bir şiddettir. Burada bunun eğitilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Ziya Selçuk da Özdemir’e, “Aslında şiddet nötr bir enerjidir. Siz o enerjiyi nereye sevk ederseniz onun hayrına çalışır. Yani biz bunu atölyede yönlendirirsek, sevk edersek o enerji, dışarıya bir saldırganlık olarak gitmez. O, bir spor olarak gider, bir sanatsal eylem olarak hayata geçer. Dolayısıyla oradaki enerji nötr. Yani nereye sevk ettiğimize bağlı, bu da eğitimle çok alakalı” karşılığını verdi.