AKP'li vekil: Lüzumsuz biri 'Martın sonu bahar' dedi, Türkiye'nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı

AKP Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, “Lüzumsuz biri çıktı 'Martın sonu bahardır' dedi. O günden sonra Türkiye’nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı” diyerek isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na işaret etti.

AKP'li vekil: Lüzumsuz biri 'Martın sonu bahar' dedi, Türkiye'nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı

AKP Aydın 7. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Aydın Milletvekili ve AKP MKYK üyesi Metin Yavuz, Türkiye’de ve dünyada yaşanan felaketler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağladı.

Sözcü‘nün haberine göre, Atatürk Spor Salonundaki kongrede konuşan Yavuz, isim vermeden Ekrem İmamoğlu’nu işaret ederek “Geçenlerde lüzumsuz biri çıktı ‘Martın sonu bahardır’ dedi. O günden sonra Türkiye’nin ve dünyanın başına gelmeyen kalmadı. Öylesine sıkıntılı ve zor bir süreç yaşadık ki, daha önce yapılan projeler olmasaydı koca İstanbul susuz kalacaktı.” dedi.

Yavuz, sözlerinin devamında, “Covid-19 salgınıyla birlikte eğitimden ticarete, devletten özel sektöre, sanayiden sağlık hizmetine kadar her şey köklü bir değişim içine girdi” diyerek 2020 yılının insanlık tarihinin unutamadığı bir yıl olduğunu belirtti.