AKP'li Kurtulmuş: Ne zaman imam hatipler kapandıysa Türkiye'de darbeler olmuş

AKP Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, imam hatip okullarını överken "Ne zaman bu okullar kapandıysa aslında bakıyorsunuz Türkiye'de darbeler olmuş" dedi.

AKP'li Kurtulmuş: Ne zaman imam hatipler kapandıysa Türkiye'de darbeler olmuş

AKP Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ÖNDER isimli dinci derneğin düzenlediği bir toplantıda konuştu.

İmam hatip okullarına övgüler düzen Kurtulmuş, bu okullarının,” Türkiye’de Cumhuriyet tarihinde halkın geniş kesimlerinin üzerinde ittifak ettiği en önemli projelerden birisi” olduğunu öne sürdü.

“Türkiye’de millet egemenliği ne zaman artmışsa ne zaman gelişmişse milletin siyasette söz söyleme gücü ne zaman artmışsa imam hatip okullarının önünün açıldığını görüyoruz.” diyen Kurtulmuş, “Ne zaman bu okullar kapandıysa aslında bakıyorsunuz Türkiye’de ya darbeler olmuş ya da Türkiye’de millet iradesini yok sayan zihniyetler Türkiye’den almış başını gitmiş. 12 Mart’tan sonra, 12 Eylül’den sonra, 28 Şubat sürecinden sonra bu okulların önünün kesilmek istenmesinin sebepsiz olmadığını düşünüyorum. Bu anlamda Türkiye’yi tepeden inme şekillendirmek isteyen, artık kendilerine göre bir şekilde adam etmek isteyen, toplumu dizayn etmek isteyenler toplumun yukarı doğru bu hareketliliğinden rahatsızlık duydukları için 12 Mart’ta da 12 Eylül’de de 28 Şubat’ta da bu okulların önünü kestiler.” ifadelerini kullandı.