AKP'li Binali Yıldırım da Paramount Otel'de kalmış

CHP'li Ali Mahir Başarır, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın 2017’de Paramount Otel’de kaldığını iddia etti.

AKP'li Binali Yıldırım da Paramount Otel'de kalmış

CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu Günün Raporu programında, eski Başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın Paramount Otel’de kaldığını açıkladı.

CHP’li Başarır, 2017 Ağustos ayının sonunda Binali Yıldırım’ın ailesiyle birlikte bir hafta Avusturya’da kara para aklama suçundan ABD’nin talebi üzerine yakalanan Sezgin Baran Korkmaz’a ait olduğu bilinen Paramount Otel’de kaldığını söyledi. Başarır, “‘Otele çöküldü’ denilen tarihte kalınmış” diyerek şu bilgileri verdi:

“Binali Yıldırım ailesiyle birlikte kalıyor. O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da ‘Kendi cebimden 35 bin lira ödedim’ demişti.

Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı.

Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK’nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı.”