AKP'li Belediye Başkanı'na hapis cezası

Adı sık sık yolsuzluk ve gayrimeşru işlere karışan AKP'li başkan Yıldız’ın ilçedeki hazır beton santrali sahibi Tahir Bal’dan işletmenin ruhsatının verilmesi için 1,5 milyon rüşvet istediği iddia edildi.

AKP'li Belediye Başkanı'na hapis cezası

Dersim Çemişgezek’in AKP’li Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, görevi kötüye kullanmaktan 5 aylık hapis cezası ve hak yoksunluğu cezası aldı. Karar Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Çemişgezek ilçesindeki bazı kaynaklara göre adı sık sık yolsuzluk ve gayrimeşru işlere karışan belediye başkanı Metin Levent Yıldız’ın ilçedeki hazır beton santrali sahibi Tahir Bal’dan işletmenin ruhsatının verilmesi için 1,5 milyon rüşvet istediği iddia edildi.

İşletme sahibi rüşveti kabul etmeyince de işletmeyi kapatmak için her yola başvurduğu ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne işletmeyi kapattırdığı belirtildi.

Yurt gazetesinin aktardığına göre; AKP’li Metin Levent Yıldız’ın ayrıca bununla da kalmayıp görev süresi boyunca ilçeye yapılan FETÖ yurduna Sivas’ta bizzat yardım toplamadan ötürü video görüntüleri üzerinden FETÖ terör örgütü üyeliği suçlamasıyla yargılanmasının da devam ettiği belirtildi.

Bununla kalmayıp neredeyse belediyenin işçilerinin tamamına yakınının yaklaşık 18 aydır doğru dürüst maaş almadan çalıştırıldığı iddia edildi.

AKP’li belediye başkanına, hapis cezasına ek olarak verilen hak yoksunluğu cezasının da uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu.