AKP'li Altınok'tan AA'ya Sedat Peker tepkisi

Altınok, AA'nın servis ettiği "Sedat Peker'e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi" haberine tepki gösterdi.

AKP'li Altınok'tan AA'ya Sedat Peker tepkisi

AKP’li Selami Altınok’tan Anadolu Ajansı’na Sedat Peker’e ‘koruma kararı’ haberinde ‘FETÖ izleri’ bulma haberine tepki geldi.

AKP Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Anadolu Ajansı’nın (AA) servis ettiği “Sedat Peker’e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi” haberine tepki gösterdi. AA’nın paylaştığı koruma belgesini imzalayanlar arasında Selami Altınok’un adı da ‘İl Emniyet Müdürü’ sıfatıyla yer alıyordu. Altınok, haber ve paylaşılan belgeye ilişkin, “‘FETÖ izi bulundu’ başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir” dedi.

Altınok’un, yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve ‘FETÖ izi bulundu’ başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir.

Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir.

Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur.”