AKP'li Ağar'dan Sedat Peker açıklaması

Mehmet Ağar'ın oğlu AKP'li Tolga Ağar kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, "Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır" dedi.

AKP'li Ağar'dan Sedat Peker açıklaması

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu ve AKP Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in içerisinde ‘tecavüz’ iddiasını da bulunduğu açıklamalarına cevap verdi.

Sosyal medya hesabından yazılı açıklamada bulunan Ağar, hakkındaki bütün iddiaları reddetti.

Ağar’ın açıklaması şu şekilde:

“Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum.

Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağım.

Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasete malzee olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir.

Tezyif müyezzifin kadri ile mütenasiptir” yani “Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır.”

Kamuoyuna saygılarımla sunarım.”