AKP'den ayrılmak isteyenleri dosyalarla tehdit edecekler

Barış Pehlivan, AKP'de görev yapmış bir ismin sözlerini aktardı. Pehlivan, söz konusu ismin "AKP'den ayrılmak isteyenleri dosyalarla durduracaklar" dediğini aktardı.

AKP'den ayrılmak isteyenleri dosyalarla tehdit edecekler

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşesinde AKP kadrolarında 9 sene boyunca görev yapan bir isimle konuştuğunu aktardı, o ismin sözlerini de köşesinden aktardı. O ismin Erdoğan’ı çok yakından tanıyan bir siyasetçi olduğunu aktaran Pehlivan, AKP’nin planlarını da o ismin aktardığı haliyle köşesinden paylaştı.

DIŞ POLİTİKADAKİ HAMLELER

Erdoğan ve AKP’nin dış politikada yaptığı tartışmalı hamleleri AKP kitlesine nasıl aktaracağını anlatan isim şunları söyledi: “Dış politikadaki hamlelerini kendi kitlesine ‘Dünyaya nizamat veren ülkeyiz, düşmanlık olmaz’ diye sunacaklar. İçeride ise güvenlikçi baskı politikalarını artıracaklar. Bana kalırsa bazı muhalif parti yöneticilerine ‘FETÖ’ ve ‘ajanlık’ suçlamalarıyla operasyon yapmayı da düşünebilirler.”

AKP’DEN AYRILMAK İSTEYENLERE DOSYALI TEHDİT

AKP’den ayrılmak isteyenlere haklarındaki dosyaların sunulacağını söyleyen isim, şu ifadeleri kullandı: “Kendi kadrolarında olup ayrılmayı isteyenleri ise haklarındaki dosyalarla durdurmaya çalışacaklar. Bu fişleme yoluyla korkutarak içerideki çatlakların büyümesini engellemeyi planlıyorlar. Ve tüm bunlar yaşanırken, yani demokrasi ile hukuk rafa kaldırılırken çağdaş dünya ile de bağların zayıflamasını arzuluyorlar. Böylece AİHM gibi denetim mekanizmalarını devre dışı bırakacaklar.”