AKP’den asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması: Biraz sabır, sonu selamet

“Ufak tefek ekonomik sıkıntılar varsa, yakında asgari ücretinde emeklinin de, dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek”

AKP’den asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması: Biraz sabır, sonu selamet

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’de Melikgazi Belediyesi tarafından Osmanlı Mahallesi’nde hayırsever desteği ile yaptırılacak olan Av. Mehmet Altun Ortaokulu’nun temel atma törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Özhaseki, ekonomik gelişmeleri değerlendirerek, şunları söyledi;

“EKONOMİYLE DİZE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

ABD bunlara destek veren ülkelerin başında, Avrupa Birliği ülkeleri devamında. Son 5 senedir de bunlar bakıyorlar ki ihtilalle, topla, tüfekle dize gelmiyor. Şimdi de ekonomiyle dize getirmeye çalışıyorlar.

Birkaç senedir Türkiye’ye yatırım yapmayın, Türkiye’ye sıcak para girişi sağlanmasın, kredi verilmeyecek diye kendi işlerinde gizli gizli emirler verdiler. Türkiye’de yatırım yapacak iş adamlarına mani oldular.

Kredi musluklarını kesmek için ellerinden geleni yaptılar ve para oyunlarıyla da bizi dize getirmeye çalışıyorlar.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

“Biraz sabır, sonu selamet” diyen Özhaseki, “Allah’ın izniyle biz bunların altından kalkarız. Bir taraftan kötülerle mücadele ederiz, bir taraftan da oynanan bu oyunları Allah’ın izniyle bozarız. Kimsenin bundan endişesi olmasın. Ufak tefek ekonomik sıkıntılar varsa, yakında asgari ücretinde emeklinin de, dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek. Hiç merak etmeyin. Sabahlara kadar Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bizler çalışıyoruz. Biraz sabır, sonu selamet. Ondan endişeniz olmasın” şeklinde konuştu.