AKP eski Gençlik Kolları Başkanı da aşısını oldu!

Aşıda öncelikli olduğu belirtilen meslek grupları ve 65 yaş üstü yurttaşlar 'sıra'larını beklerken, AKP'liler aşıya koşmaya devam ediyor.

AKP eski Gençlik Kolları Başkanı da aşısını oldu!

Aşıda öncelikli olduğu belirtilen meslek grupları ve 65 yaş üstü yurttaşlar ‘sıra’larını beklerken, AKP’liler aşıya koşmaya devam ediyor.

AKP’li isimlerin 65 yaş üstü olmamasına rağmen aşılanması tepkiyle karşılanırken, AKP eski Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata’nın da aşı olduğu ortaya çıktı.

‘Devlet büyüklerinin’ sıraları henüz gelmeden “örnek olma” telaşı ile aşıya koşmaları tartışma yaratırken, AKP eski Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata’nın da genç yaşına rağmen aşıya ulaştığı ortaya çıktı.

Özata’nın 65 yaş üstü ve sağlıkçı olmamasına rağmen aşı olması öncelik sırasındaki soru işaretlerini beraberinde getirdi.

CHP’li Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından “Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı?” diye sordu.

Yarkadaş’ın konuyla ilgili paylaştığı görseller şöyle:

“AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır.”

Yarkadaş, Özata’nın kendisine yanıtını da şöyle duyurdu:

“AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Av. Fatih Özata, soruma cevap vermiş ve “3 hastanenin avukatı olduğum için AŞI olabildim” demiş. Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey’i nöbete de bekliyoruz!”