AFAD: Sel nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 78'e yükseldi

Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel nedeniyle 78 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 kişinin hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

AFAD: Sel nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 78'e yükseldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Karadeniz illerinde yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin yeni açıklama yaptı.

AFAD’dan yapılan açıklamada Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel nedeniyle 78 yurttaşın (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybettiğini, 2 yurttaşın hastanelerde tedavilerinin sürdüğü duyuruldu.

Açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle 78 vatandaşımız (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybetmiştir. 2 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Afetten etkilenen il ve ilçelerde kurulan afet koordinasyon merkezleri ile bölgedeki müdahale çalışmalarının eşgüdüm halinde yürütülmesi sağlanmaktadır. Türkiye Afet Müdahale Planı’na göre, afetten etkilenen bölgelerdeki çalışmaların kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi faaliyete geçirilmiş; tüm çalışma grupları, üst düzey yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre çalışmaya devam etmektedir” denildi.