"ABD, Rukban kampını terörist fabrikası olarak kullanıyor"

Suriye ve Rusya Koordinasyon Merkezi yayımladığı ortak bildiride Amerika’yı insani yardımları teröristleri beslemek için istismar etmekle suçladı.

Rusia Today Arapça servisinin haberine göre Suriye ve Rusya Koordinasyon Merkezi tarafından yayımlanan ortak bildiride Rukban mülteci kampının Amerikalıların terörist üretme fabrikasına dönüştüğü vurgulandı.

Suriye ve Amerika Koordinasyon Merkezi, yayımladığı ortak bildiride “Ürdün’ün Suriye sınırındaki Rukban mülteci kampı, Amerikalıların terörist yetiştirmesi için kullanılan bir paravana dönüşmüş bulunuyor. Bu kampa gönderilen insani yardımlar terörist gruplara ulaştırılıyor” denildi.

Amerikalıların Rukban mülteci kampındaki Suriyeli mültecilerin yurda dönmesini engellediği ve Rukban mülteci kampını mevcut şekliyle korumaya çalıştığı vurgulanırken bildiride ayrıca Suriye devletinin ülkeye dönmek isteyen mültecilerin güvenliğini ve ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğu belirtildi.

Amerika’nın Suriye topraklarına yaptığı hava saldırısının ve Suriye topraklarındaki işgalinin Suriye’nin egemenliğinin açık bir ihlali olduğu vurgulandı ve bildiride “Rukban kampındaki Amerikalılar tarafından desteklenen terörist gruplar, silahlı gruplara katılmak istemeyen kamp sakinlerini yiyecek ve sağlık yardımlarından mahrum bırakıyorlar” denildi.