72 milyon TL vurgun yapan dolandırıcılar, 200 TL'lik banknotlarla sigara yaktılar!

72 milyon TL'lik vurgun yapan dolandırıcılar, o paralarla sigaralarını yaktılar.

72 milyon TL vurgun yapan dolandırıcılar, 200 TL'lik banknotlarla sigara yaktılar!

Hollanda’da 72 milyon TL’lik vurgun yapan dolandırıcılar, o paralarla sigaralarını yaktılar.

Kayseri emniyeti tarafından yapılan 6 aylık çalışma sonucunda Hollanda’da 371 kişiyi 72 milyon TL dolandıran 3 kişi; özel harekat polisleriyle birlikte düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların, dolandırdıkları paralarla kadınların sigara yaktığı görüntüler de ortaya çıktı.

Hollanda’da tarım ve hayvancılıkla uğraşan vergi mükellefi kişileri telefonla arayarak kendisini vergi dairesi çalışanı olarak tanıtan dolandırıcılar; vatandaşların geçmiş dönem vergi borçlarını ödemediklerini, cezai işlem uygulamaması için borçlarını ödemeleri gerektiğini söyleyerek verdikleri banka hesaplarına para transferi sağlamak suretiyle kurdukları uluslararası suç örgütü ile birlikte 371 ayrı dolandırıcılık eylemi gerçekleştirdi.

7 MİLYON EURO DOLANDIRMIŞLAR

Hollanda’dan alınan bilgiler doğrultusunda Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Hollanda Mali Polisi ile birlikte 6 ay süren teknik takip çalışmaları ve yapılan araştırmalar sonucunda 371 Hollanda vatandaşının bu yöntemle yaklaşık 7 milyon Euro dolandırıldığı tespit edildi.

Özel Harekat Polisi destekli yapılan eş zamanlı operasyonda 36 yaşındaki M.Ö. 23 yaşındaki B.Ö. ve 31 yaşındaki T.C.K. yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada ise çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Öte yandan ortaya çıkan görüntülerde şahısların; insanları dolandırdıkları paralarla kadınların sigaralarını yakması ise pes dedirtti. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.