'10 bin dolar alan siyasetçi' tartışmasında kritik gelişme: Mustafa Şentop, Soylu'dan tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dile getirdiği, organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi ile ilgili iddiayı yazılı olarak Soylu'ya sordu.

'10 bin dolar alan siyasetçi' tartışmasında kritik gelişme: Mustafa Şentop, Soylu'dan tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan” siyasetçi iddiasını yazılı olarak sordu.

Organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker, bir süredir Youtube yayınlarıyla birtakım iddiaları ortaya atıyor. Bu iddiaların hedefindeki isimlerden biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT’de katıldığı programda iddialara yanıt verirken Sedat Peker’den 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu öne sürmüştü. Soylu, Habertürk TV’ye yaptığı açıklamada da 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa vereceğini kaydetmişti.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, iddialarla ilgili sorular üzerine “Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu konudaki beklentilerimizi ifade ettik yazılı-sözlü olarak Sayın Bakan’a” demişti.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın edindiği bilgiye göre Meclis Başkanı Şentop, 27 Mayıs’ın yıl dönümünde İçişleri Bakanı Soylu’ya gönderdiği yazıda Gazi Meclis’in bu tür iddialarla anılmaması gerektiğini belirterek tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı’na gönderilmesini istedi.