1 Eylül mitinginin iptal kararı protesto edilecek

İstanbul’da yapılacak olan 1 Eylül Dünya Barış Günü mitinginin İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanması sonrası Valilik de miting için verdiği izni geri çekti.

1 Eylül mitinginin iptal kararı protesto edilecek

İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingini 5 Eylül’de Bakırköy Pazar Alanı’nda kutlamak için İstanbul Valiliği’ne yaptığı başvuru kabul edilmişti. Fakat miting alanının İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanması sonrası Valilik de 5 Eylül Bakırköy Pazar Alanı mitingi için verdiği izni geri çekti. İznin iptal edilmesi sonrası toplanan Tertip Komitesi ve mitingi örgütleyen İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri yeni bir karar aldı.

Alınan karara göre sadece Tertip Komitesi ve milletvekillerinden oluşan bir heyet Pazar (5 Eylül) günü saat 10.00’da Bakırköy Pazar Alanı’na giderek durumu teşhir eden bir açıklama yapacak. Yasaklama kararına ilişkin ayrıca aynı gün saat 17.00’de Taksim Tünel’de bir araya gelecek olan Tertip Komitesi burada da bir basın açıklaması yaparak kararı protesto edecek.

Tertip Komitesi ve İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri Taksim Tünel’de yapacakları protesto eylemi için herkesi alana çıkmaya çağırdı.