Zeynep Şenpınar’ı öldüren milli boksör Kemaloğlu 'cinsel saldırı' suçundan gözaltına alınıp serbest bırakılmış

Muğla’da kız arkadaşını öldüren milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun geçen sene cinsel saldırı suçundan gözaltına alındığı, ifadesinin ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Zeynep Şenpınar’ı öldüren milli boksör Kemaloğlu 'cinsel saldırı' suçundan gözaltına alınıp serbest bırakılmış

Bayramın ilk günü olan geçen pazar sabahı 05.30’da Muğla’nın Menteşe ilçesinin Kötekli Mahallesi’nde meydana gelen olayda, milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu, kız arkadaşı Zeynep Şenpınar’ı dövdükten sonra mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla öldürmüş, sonra da kendini yaralamıştı.

Sabah’dan Kenan Gürbüz’ün haberina göre, Kemaloğlu’nun, 2011’den bugüne kadar 10 kez kasten yaralama, 1 cinsel saldırı olmak üzere 14 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Şenpınar’ın öldürülmeden 2 hafta önce polis merkezine giderek sevgilisi olduğu belirtilen Kemaloğlu tarafından şiddet gördüğü için şikayetçi olduğu, ertesi gün ise şikayetini geri çektiği ortaya çıktığı ortaya çıkmıştı.

CİNSEL SALDIRI SUÇUNDAN GÖZALTINA ALINMIŞ

Kemaloğlu’nun son olarak 28 Ağustos 2019’da ‘Cinsel Saldırı ve Kasten Yaralama’ suçundan gözaltına alındığı ve savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Kemaloğlu’nun ayrıca ‘Nitelikli dolandırıcılık ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ suçundan da kaydının bulunduğu öğrenildi.