Yurttaşın 1000 liralık pandemi yardımına icra

Aydın Nazilli'de yaşayan Ahmet Mutlu’nun 1000 liralık pandemi yardım parasına, icra tarafından el konuldu.

Yurttaşın 1000 liralık pandemi yardımına icra

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki Ahmet Mutlu’ya pandemi sosyal destek paketi kapsamında verilen 1000 liralık yardım parasına, kredi kartı borcu bulunan bankalar icrayla el koydu. İlk yardımı alan sonrasında da ikinci yardım için başvuruda bulunan Mutlu’ya gönderilen ikinci 1.000 liralık sosyal yardım parasına Aydın İcra Dairesi tarafından el konuldu.

Cezaevinden bir süre önce çıkan Mutlu, pandemi sosyal destek paketi kapsamında verilen bin liralık yardım parasına borçlu olduğu bankaların icrayla el koymasının şokunu yaşadı.

Nazilli Havadis’in haberine göre, astım hastası ve işsiz olduğu için talebi kabul edilen Mutlu’ya bir kez daha bin liralık yardım yapıldığına ilişkin bilgi verilince, parasını almak üzere posta işletmesine gitti. Görevliler verilen yardım parasına Aydın İcra Dairesi tarafından el konulduğunu bildirildi.

Mutlu, ilk etapta icra dosyasının içeriğini öğrenmek için mücadele verdiğini, ancak neden icraya verildiğini öğrenemediğini söyledi.

Cezaevine girdiği için iki çocuk annesi eşinden boşandığını söyleyen Mutlu, “Hapishaneye girmeden önce borcum yoktu. Hayatım düzen içindeydi. Cezaevine girince her şey alt üst oldu. Çıktım, cebimde bir kuruş para yok. Devletin verdiği, büyük umut bağladığım yardım parasına icra dairesi el koydu” dedi.

“BANKALAR ACIMADI”

Mutlu, kredi kartı borcunun önüne çıktığını belirterek “Cezaevine girmeden param olmadığı için bankaların verdiği kartlardan birinden bin, diğerinden bin 500 lira çektim. Çıktıktan sonra borcumu ödeyecek durumum olmadı. Devletin verdiği bin liralık yardım parasına, icra el koydu. Bankalar acımadı” dedi.