Yunanistan, Türkiye'ye ulaşım sınırlamasını uzattı

Yunanistan, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 3 ülkeye koronavirüs vaka sayılarının yükselmesi nedeniyle ulaşım sınıramasını uzattı.

Yunanistan, Türkiye'ye ulaşım sınırlamasını uzattı

Yunanistan’da Koronavirüs vakalarındaki artışla birlikte ek tedbirler getirilirken, ülkede kamusal kapalı mekanlarda maske takmak zorunlu hale geldi. Türkiye, Arnavutluk ve Makedonya ile ulaşım sınırlaması uzatıldı.

Yunanistan, Koronavirüs vakalarının sürekli artması üzerine bir dizi ek tedbir alırken, alınan tedbirlerle ilgili açıklamalar yapan Sivil Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, komşu ülkeler Türkiye, Arnavutluk ve Makedonya ile hava ve deniz bağlantılarının askıya alınmasının 15 Ağustos’a kadar uzatıldığını bildirdi.

Bakan Yardımcısı ayrıca kiliseler dahil olmak üzere bütün kamusal kapalı mekanlarda, bugünden itibaren maske takmanın zorunlu olduğunu bildirdi. Açık alanlarda maske takmayı da ‘şiddetle önerdiklerini’ söyledi. Pazartesi günü, en fazla 100 kişinin katıldığı düğün ve vaftiz etkinliklerine izin verileceğini, dini festivallerle ilgi yasağın 31 Ağustos’a kadar uzatıldığını aktardı.

Yunanistan’da toplam vaka sayısı dün 4 bin 477’ye yükselmişti. Rapor edilen üç ölümle birlikte toplam ölüm sayısı ise 206 oldu.