Yoğun bakımda yer olmadığı için 18 aylık bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

Batman'da koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuk yaşamını yitirdi.

Yoğun bakımda yer olmadığı için 18 aylık bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

Batman’da 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası bir çocuk 10 gün önce rahatsızlandı. Batman Çocuk Hastanesi’ne götürülen küçük çocuk, bir şey yok denilerek evine geri gönderildi. Daha sonrasında koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuk yaşamını yitirdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, minik çocuğun halası Safiye Akdağ, yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“Biz hastaneye defalarca gittik. Bebeğimiz epilepsi hastası ama yatırmadılar. 3 iğne verilerek geri gönderildi. Bu süreçte çocuk ateş ve halsizlik şikayetiyle her akşam aynı hastaneye kaldırıldı. 4’üncü gün çocuğun ciğerlerinin tamamı enfeksiyon kaptı. Enfeksiyonun ardından bebeğe test yapıldı ve sonucu pozitif çıktı. Bebek 2 gün entübe edildi ve dün akşam da yaşamını yitirdi.”

Halk TV’ye konuşan HDP Milletvekili Feleknaz Uca, defalarca Meclis ile iletişime geçmelerine rağmen hastanede yer bulamadıklarını söyledi.