'Yılın hekimi' seçilen sağlık emekçisi, Covid-19'dan yaşamını yitirdi

Bursa'da koronavirüs tedavisi gören Radyoloji Uzmanı Dr. Yavuz Durmuş yaşamını yitirdi.

'Yılın hekimi' seçilen sağlık emekçisi, Covid-19'dan yaşamını yitirdi

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Radyoloji Uzmanı olarak görev yapan 52 yaşındaki Dr. Yavuz Durmuş, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Başhekimlikten yapılan açıklamada, yaklaşık 35 gündür yoğun bakımda tedavi gören Durmuş’un yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklamada, “Gece gündüz fedakarca çalışan, meslek etiğini her şeyin önünde tutan, Kovid-19 mücadelesinde en önde savaşırken hastalığa yakalanan değerli meslektaşımız Radyoloji Uzmanı Dr. Yavuz Durmuş’u kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Değerli meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YILIN HEKİMİ

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Radyoloji Uzmanı Yavuz Durmuş’un geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda yılın en iyi hekimi seçildiği öğrenildi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Girişimsel Radyoloji ve İnme Merkezi’nin kurulmasında büyük rol oynayan Durmuş, gösterdiği üstün başarı sayesinde yılın hekimi seçilmişti.