Yerli otonun ön satış fiyatı belli oldu

TOGG 2020 projesi kapsamında tanıtılan ve elektrikli üretilmesi planlanan Türkiye'nin yerli aracı için de ön talep ücreti belli oldu.

Yerli otonun ön satış fiyatı belli oldu

Türkiye’nin yerli otomobili olarak lanse edilen TOGG 2020 projesi kapsamında tanıtılan otomobillerin ön talep çalışması başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği teşkilatına yazı yazarak ön talep çalışması başlatacak. Ön talep için ise 30-40 bin TL aralığında ücret talep edilmesi bekleniyor.

TOGG’un geçtiğimiz günlerde yapılan sunumunda biri SUV biri sedan olmak üzere iki otomobil modeli tanıtılmıştı. 2022’de başlanacak üretim için ön talep hazırlıklarına başlandı.

Sabah‘ın haberine göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yerli ve milli otomobil için teşkilatına yazı gönderecek.

TOGG 2020 projesi kapsamında tanıtılan ve elektrikli üretilmesi planlanan Türkiye’nin yerli aracı için de ön talep ücretinin 30 – 40 bin TL tutarında olacak.

Yapılacak ön talebin Bursa’da üretilecek otomobile destek olacağını söyleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay ”Bu kampanya tabandan gelen taleplerle öne alındı. Fabrikaya en büyük destek bu kampanya olacak. Şu anda neredeyse yıllık üretim rakamı olan 175 bin adetlik kadar talep var. Bunun realize olması açısından ön alım kampanyası önemli bir adım olacak” dedi.

Üretilen otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

Otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Fabrikanın 2020’de kurulması bekleniyor.