'Yasaksız, kısıtlamasız' yeni tedbirler gündemde

Kurban Bayramı'na ilişkin bilim insanlarından sıkı tedbir uyarıları gelirken kabine toplantısında herhangi bir kısıtlama için karar alınmayacağı belirtiliyor.

'Yasaksız, kısıtlamasız' yeni tedbirler gündemde

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı bugün yapılıyor. Toplantıda koronavirüs salgınının durumunun görüşüleceği belirtiliyor.

Toplantıda, özellikle vaka sayılarının arttığı şehirler başta olmak üzere 4 günlük tatil boyunca kalabalık olmaması, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması için yeni tedbirlerin alınacağı belirtiliyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabine üyelerine vaka sayılarıyla ilgili illerdeki son durumu içeren bir sunum yapması bekleniyor.

Ancak AKP’ye yakın Türkiye Gazetesi‘ndeki habere göre toplantıda, 4 günlük tatil boyunca sokağa çıkma yasağı veya şehirlerarası seyahat kısıtlaması uygulamasına yönelik herhangi bir kararın da çıkmayacağı ifade ediliyor.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da toplantıda bu yıl pandemi nedeniyle hayata geçirilmesi planlanan hibrit eğitim sistemiyle ilgili bir sunum yapması planlanıyor.