Yasaklar öncesi son korona düğünleri...

Antalya’da ortaya çıkan ve dün çekildiği öğrenilen görüntüler ise ülkedeki "koronavirüs mücadelesi"ni gözler önünde serdi.

Yasaklar öncesi son korona düğünleri...

‘Düğünlere kısıtlama’ kararı öncesi Antalya’da bir düğünden yansıyan görüntüler pes dedirtti.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde 4 Eylül tarihinde düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda gidilecek kısıtlama kararı öncesinde Antalya’da pes dedirten maske ve mesafesiz organizasyonlar görüntülendi. Bir düğünde el ele tutuşan onlarca kişi halay çekti, bir kına organizasyonunda da davetliler gelinin etrafını bir yumak gibi sardı, müzik eşliğinde oynadı.

81 ilde en geç 4 Eylül tarihi itibariyle sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyeceği, sadece nikah merasimi şeklinde yapılabilecek düğünler ile nikahlarda gerekli tedbirlere uyulmak şartıyla en fazla 1 saat süreliğine izin verileceği açıklamıştı.

Genelge sonrası Antalya’da ortaya çıkan ve dün çekildiği öğrenilen görüntüler ise ülkedeki “koronavirüs mücadelesi”ni gözler önünde serdi.

Çevredeki vatandaşların cep telefonu yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan sünnet, düğün ve kına görüntülerinde, davetlilerin ve organizasyon sahiplerinin korona virüs tedbirlerine uymadıkları gözlendi.

Kepez ve Muratpaşa ilçesinde çekilen görüntülerde maske ve sosyal mesafe kuralına uyulmadı. Bir düğünde onlarca kişi el ele tutuşarak halay çekti, kına gecesinde de gelinin etrafına maske ve sosyal mesafesiz onlarca davetli toplanarak müzik eşliğinde oynadı.

AKP’nin ‘normalleşme’ kararı sonrası asker eğlenceleri, düğünler ve nişanlar yüzünden koronavirüs salgını pek çok ilde patlama yapmıştı.