YARSAV eski Başkanı Eminağaoğlu’na saldırıya takipsizlik kararı

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV)’nin eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’na saldırıda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı soruşturmaya izin vermediği için takipsizlik kararı verildi.

YARSAV eski Başkanı Eminağaoğlu’na saldırıya takipsizlik kararı

Ankara’da 24 Ekim 2019’da trafikte seyir halinde olan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV)’nin eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun aracına bir başka araçtan çıkan kişi yumruk atıp kaçmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin bir koruma aracından çıktığını söyleyen Ömer Faruk Eminağaoğlu suç duyurusunda bulunmuştu.Savcılık, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca soruşturma izni verilmediği gerekçesiyle dosyayı takipsizlikle kapattı.

KOVUŞTURMAYA YER YOK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Askeri Suçlar Soruşturma Bürosu, saldırıyı gerçekleştiren kişinin aracına ait plakanın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Destek Kıtaları Grup Komutanlığı’na ait olduğunu tespit etti. Savcılık, konuyla ilgili soruşturma için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan izin istedi. Ancak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanlığı soruşturma izni vermedi. Savcılık soruşturma izni çıkmaması üzerine yapılan suç duyurusuyla ilgili, ‘Kovuşturmaya yer yok’ kararı verdi.

KIRMIZI PLAKALI ARAÇ

Eminağaoğlu saldırı sonrası sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili şunları yazmıştı: “35 no’lu kırmızı plakalı aracın üç-dört sıra arkasındaki koruma aracı olduğu ortaya çıkan araç ve bu araçtaki kişi, Ankara’da aracımla normal seyretmekte iken saat 18:03’te aracıma yumruk atıp geçti ve kaçtı… Yönetim tepeden tırnağa kin ve nefret saçıyor.. Bu anlayış ve eylem, benim şahsıma değil halkın yaşam hakkına… Yarın yapacağım suç duyurusunun “tarafsız yargıdaki” akibetini de sizlere ileteceğim…”