Yarın Berkin Elvan’ın ölüm yıl dönümü, anne Gülsüm Elvan'dan çağrı var!

Gülsüm Elvan: Herkese çağrım, hastane sürecinde yavrumuzu hep birlikte bekledik. Umutla diren dedik, uyan dedik. Ama maalesef uyandıramadık. Hep birlikte yavrumuzu yıldızlara uğurladık. Yine birlikte 11 Mart’ta Berkin’i anmak, 18 Mart’ta da mahkemede birlikte adalet arayışı için Çağlayan’da yanımızda olmalarını bekliyoruz.

Yarın Berkin Elvan’ın ölüm yıl dönümü, anne Gülsüm Elvan'dan çağrı var!

Yarın Berkin Elvan’ın ölüm yıl dönümü. Berkin’in annesi Gülsüm Elvan, bilirkişi raporunda çocuğunun tali kusurlu gösterilmesine şu sözlerle tepki gösterdi: “O kadar saçma bir rapor çıkardılar ki önümüze hiçbir şey diyemeden sadece şunu dediler: ‘Berkin sokakta kendini korumadığı için suçlu.’ Bir çocuk ellerinde silah olanlara karşı sokakta nasıl koruyabilirdi kendini?”

Tükenmez Haber’e konuşan Gülsüm Elvan, davada sadece bir sanığın yargılanması hakkında da, “Çocuğum öldürüldü ve sadece bir kişiyi önümüze çıkardılar. Ama bir kişilik bir dava değil bu. Her şey ortada ancak maalesef bu ülkede adalet olmadığı için önümüze çıkardıkları tek kişi de elini kolunu sallaya sallaya geziyor ve benim çocuğum yok. Sorumlu tek kişi değil, o polisin müdürü, amiri bir sürü kişi var. ‘Emri ben verdim’ diyen var” ifadelerini kullanıyor.

“ADALETE DAİR UMUT YOK DESEM DE UMUT TÜKENMİYOR”

Gülsüm Elvan, sonucun ne olacağını kestiremeseler de adaletin yerini bulması için, hakkını aramaktan vazgeçmeyeceğini söylüyor:

“Biz müebbetten yargılanmasını istedik, fakat gözüküyor ki müebbet yok. Yine de ne olacağını kimse kestiremiyor. Bu yüzden dava sonucunu görmeden bir şey söyleyemiyoruz. Adalete dair umudum yok desem de umut tükenmiyor. Olmayan bir adaleti oldurmaya çalışıyoruz. Bunun için sonuna kadar da uğraşacağım. Eninde sonunda o adalet bize dönecek, bugün olmazsa yarın… Buna da inancım var. Mücadele ederek ben o adaleti sağlayacağım. Hukuki yollardan nerede hakkım varsa sonuna kadar arayacağım. Suçlular yargılanana ceza alana kadar durmayacağım.”

YARIN ANMA, 18 MART’TA DAVA

Gülsüm Elvan 11 Mart’ta oğlu için yapılacak anma ve 18 Mart’ta görülecek duruşma için dayanışma çağrısında bulunuyor:

“Martın 18’inde mahkememiz var. Davanın karara bağlanmasını bekliyoruz. 11 Mart’ta Berkin’in anması var. Herkese çağrım, hastane sürecinde yavrumuzu hep birlikte bekledik. Umutla diren dedik, uyan dedik. Ama maalesef uyandıramadık. Hep birlikte yavrumuzu yıldızlara uğurladık. Yine birlikte 11 Mart’ta Berkin’i anmak, 18 Mart’ta da mahkemede birlikte adalet arayışı için Çağlayan’da yanımızda olmalarını bekliyoruz.”