Yargıtay Başkanlığı, hakim, savcı ve çalışanlardan 'yardım' toplayacak

Yargıtay Başkanlığı'nca Yargıtay üyesi hakim, savcı ve Yargıtay personeline 'yardım' duyurusu gönderilirken, duyuruda, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği kampanyaya aktarılmak üzere, hakimler ve savcılardan en az 1000 TL, çalışanlardan ise en az 100 TL “yardım” toplanacağı ifade edildi.

Yargıtay Başkanlığı, hakim, savcı ve çalışanlardan 'yardım' toplayacak

Gazeteci İsmail Saymaz, Yargıtay Başkanlığı’nca Yargıtay üyesi hakim, savcı ve Yargıtay personeline gönderilen ‘yardım’ duyurusunu sosyal medya hesabından paylaştı. Duyuruda, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilan ettiği kampanyaya destek verileceği ilan edilirken, hakimler ve savcılardan en az 1000 TL, çalışanlardan ise en az 100 TL “yardım” toplanacağı ifade edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı ‘ulusa sesleniş’ konuşmasında, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında IBAN numarası vererek ‘yardım’ toplaması  ekonominin tıkırında gitmediğini, devletin ‘sosyal devlet’ vasfını yerine getirecek imkanı bulunmadığını ve mali olanaklarının kısıtlığı olduğunu gözler önüne sererek, çok sayıda yurttaşın tepkisine neden olmuştu.