Yandaştan 'Kılıçdaroğlu öldürülecek' iddiası

AKP'li yazar Fuat Uğur, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast düzenleneceğini iddia etti. Uğur, "Suikastın ardından suçlanacak kişi iktidardaki Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin yakını olduğu tescilli Alaattin Çakıcı olacak. Yani suikastı iktidar yaptırmış gibi bir algı oluşturulacak." dedi.

Yandaştan 'Kılıçdaroğlu öldürülecek' iddiası

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi‘nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun suikast düzenleneceği iddia edildi.

Gazetenin köşe yazarlarından Fuat Uğur, bugün kaleme aldığı “Kılıçdaroğlu kendisine ‘Çakıcı’ya sataş’ diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur?” başlıklı yazısında “FETÖ’cü kripto kamikazelerden biri tıpkı Karlov suikastındaki gibi bu kez Kemal Kılıçdaroğlu’na tetiği doğrultacak. Ama faili meçhul suikastın ardından suçlanacak kişi iktidardaki Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin yakını olduğu tescilli Alaattin Çakıcı olacak. Yani suikastı iktidar yaptırmış gibi bir algı oluşturulacak.” iddiasında bulundu.

“Eski” Cemaatçi kaynağı Ümit Akdemir’in kendisine anlattıklarını dayanak gösteren Uğur, “Şimdi de FETÖ’cülerin yazıları ve konuşmalarının bir süredir Türkiye’yi bekleyen kaos üzerine şekillendiğini, Kılıçdaroğlu’nun saf saf kendi ölüm fermanını imzaladığını anlattı Ümit. Kemal Bey bunu anlayacak durumda değil. Tehlike işte bu yüzden çok büyük.” dedi.

Yandaş yazar, “Peki, eğer KAOS isteniyorsa Küresel Çete Erdoğan’a da suikast düşünebilir, neden Kılıçdaroğlu tercih ediliyor?” sorusunu ise  Ümit Akdemir’in “Erdoğan’ı düşünmüyorlar çünkü Allah korusun böyle bir şey olursa, AK Parti mutlaka yerine liderini seçer ve erken seçimle çok daha fazla oyla iktidara gelir” diye yanıtladığını yazdı.

KILIÇDAROĞLU İÇİN “ÖLÜ ADAM” DEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun FOX TV’de Çakıcı için yeniden “Beş paralık adam, mafya bozuntusu” dediğini hatırlatan Uğur, CHP lideri için ifadeleri de kullandı:

“Kılıçdaroğlu farkında olmadan kendisine çizilen yolda yürüyor. Amerikalılar idam için elektrikli sandalyeye giden mahkûmların yürütülmesine “Dead man walking” derler.

Yani şöyle:

“Ölü adamın yürüyüşü”

Çünkü idam kararı kesinleşen mahkûm zaten “Ölü adam” olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu da kendisini kışkırtanların niyetini sorgulamadan “Dead man walking” modunda devam ediyor”