Yandaş yazar Ekşi Sözlük’ü hedef gösterdi: Çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar

Sabah yazarı Melih Altınok, ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki ilişkiyi kaleme aldığı yazısında Ekşi Sözlük’ü de hedefine koydu.

Yandaş yazar Ekşi Sözlük’ü hedef gösterdi: Çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar

Sabah yazarı Melih Altınok, ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasındaki ilişkiyi kaleme aldığı yazısında Ekşi Sözlük’ü de manipülasyon yapmakla suçladı.

Altınok, “Türkiye’de de ekşi sözlük gibi platformlar yıllardır benzer metotla manipülasyona devam ediyorlar.Yalnızca kullanıcılara ifade zemini hazırlıyoruz diyerek çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar. Böyle saçmalık olur mu?” dedi.

Altınok, yazısında şunları kaydetti:

Ne var ki, yeri gelince ABD Başkanı’na bile uygulamaktan çekinmedikleri sınırlamaları, engellemeleri, uçurmaları, hesap kapatmaları hangi kriterlere göre yaptıkları meçhul. Kime göre neye göre… Üstelik bu keyfi sansürü, “iyi niyetli müdahale” olarak yargısal süreçlerden muaf tutulmak için kullanıyorlar.

Ne düzenek ama değil mi?

Türkiye’de de ekşi sözlük gibi platformlar yıllardır benzer metotla manipülasyona devam ediyorlar. Yalnızca kullanıcılara ifade zemini hazırlıyoruz diyerek çatır çatır siyasi aktivizm yapıyorlar. Ve gazetecileri, gazeteleri, televizyonları, internet sitelerinin kişisel hakları ve özgürlükleri korumaya yönelik sorumluluklarının hepsinden muaflar.

Böyle saçmalık olur mu?
Yüzlerce yılda elde ettiğimiz haklarımızı, özgürlüklerimizi bu cilalı tekellere yem mi yapacağız?”