Ümraniye Belediyesi'nin 'İmamoğlu halk ekmeği kesti' iddialarına İBB'den yanıt

Ümraniye Belediyesi’nin Halk Ekmek'le ilgili iddialarına İBB'den cevap geldi. Yapılan açıklamada, "Ümraniye Belediyesi’nin bir süredir dağıttığı ekmeğin İBB tarafından özellikle kesildiği iddiası doğru değildir" ifadelerine yer verildi.

Ümraniye Belediyesi'nin 'İmamoğlu halk ekmeği kesti' iddialarına İBB'den yanıt

Yandaş gazetelerin Ümraniye Belediye meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer’e dayandırdıkları haberde “İmamoğlu sözleşmeyi yenilemedi vatandaş ekmeksiz kaldı!’,İBB’nin 1 Ocak itibarıyla Ümraniye Belediyesi ile sözleşme yenilemediği ve 16 gündür Ümraniye’deki ailelerin ekmek alamadığı ortaya çıktı.” ifadelerine yer verilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ümraniye Belediyesi’nin iddialarına cevap veren Ongun şu ifadeleri kullandı: Ümraniye Belediyesi’nin bir süredir dağıttığı ekmeğin İBB tarafından özellikle kesildiği iddiası doğru değildir. Hiçbir kar amacı olmayan Halk Ekmek’e bu belediyemiz hem seçim sonrasında ödemeyi keserek 1.8 milyon TL borçlanmış hem de yeni dönemde bu konuda ihale açmamıştır.